Analizy statystyczne

Analizy statystyczne ulepszają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się niezmierzone szanse zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie interesantom w obrębie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednakże doradcy muszą nauczyć się innowacyjnych zestawów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to prędko udoskonalające się technologie, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych standardów w rozległych zestawach danych. Inteligentnie wdrożone narzędzia analityczne umożliwiają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki efektywności spółki oraz wieloskładnikowe, często zniewalające, zmiany zachodzące wokół nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie nakłady korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są równomiernie rozłożone na rozkwit wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych specjalistów. Oba modele inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali sporą wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie przynosi im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zaburzeń cyfrowych, niezbędne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza przychodów, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na funkcjonalność, co jest niezbędne dla taktyki, działania, fachowców HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla specjalistów, jak i ich odbiorców, nauka o danych i analizy statystyczne są obecnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i typowego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewtajemniczonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby objaśnić – w prostych słowach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich sporządzić. To jest miejsce, gdzie wstępują konsultanci. To nie informacje, jednakże ludzie, którzy potrafią je zinterpretować i zużytkować, są prawdziwym atutem dla klientów. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są wciąż rzadkością na rynku. Konsultanci, którzy potrafią sumować własne dane badawcze z kwalifikacjami strategicznego myślenia z umiejętnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*