Buty crossfit – jak dobrać odpowiednie obuwie na trening?

Jeśli decydujemy się na uprawianie jakieś dyscypliny sportowej, to wybór obuwia jest rzeczą priorytetową. Każdemu z nas zależy na wygodzie i komforcie w trakcie treningu. Buty odgrywają kluczową role w przypadku crossfitu, ponieważ wykonujemy ćwiczenia z dużą intensywnością, przez co wzrasta ryzyko kontuzji. Decydując się na uprawianie crossfitu powinniśmy zadbać o odpowiedni dobór butów. Tak więc jakie buty na crossfit powinniśmy wybrać?

Buty na crossfit mają ogromne znaczenie

Bez odpowiedniego obuwia do crossfitu jesteśmy narażeni na różnego rodzaju schorzenia, takie jak kontuzja stawu skokowego czy zerwanie wiązadeł krzyżowych. Bez dobrych butów jesteśmy skazani na zbyt duże przeciążenie mięśni. Dobrze dobrane obuwie zapewnia nam komfort podczas ćwiczeń co jest szczególnie ważne przy dużej intensywności ćwiczeń. Jakie buty na crossfit wybrać, a które powinniśmy wyeliminować podczas doboru naszego wyposażenia treningowego?

Jakich butów nie wybierać na crossfit?

Wygoda, bezpieczeństwo i komfort to elementy, które mają dla nas ogromne znaczenie podczas treningu. Kupując buty do crossfitu powinniśmy unikać butów przeznaczonych tylko i wyłącznie do biegania, ponieważ  bardzo często wyposażone są w przewiewną siatkę, która odprowadza wilgoć. W przypadku crossfitu takie buty nie zapewniają nam wystarczającej stabilności. Amortyzacja podczas treningu crossfit jest szczególnie ważna, dlatego powinniśmy unikać butów, które opierają swoją podeszwę na piance. Przy wyborze obuwia na crossfit unikajmy więc zbyt cienkich i elastycznych podeszw.

Crossfit jest dyscypliną sportową, która staje się coraz bardziej popularna. Aby zadbać o naszą wygodne i bezpieczeństwo, warto zaopatrzyć się w profesjonalne buty. Dzięki którym zmniejszymy ryzyko kontuzji, a treningi będą z pewnością przyjemniejsze.

Sprawdź https://1but.pl/crossfit

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*