Kredyty dla firm

Kredyty dla firm dostępne są na rynku w wielu odmianach, z których najpopularniejsze to: inwestycyjne, obrotowe, hipoteczne, samochodowe oraz gotówkowe. Wobec takiej różnorodności produktów wydawałoby się, że Przedsiębiorcy mają niemal nieograniczony dostęp dofinansowania. Niestety jest to złudne.

Kredyty gotówkowe wyewoluowały bardzo szybko, stając się produktami, można powiedzieć przyjaznymi klientowi. Nie są one obarczone skomplikowanymi formalnościami, czy nadmiernymi wymogami dokumentacyjnymi, a przede wszystkim zwiększyła się i dostępność.

Z kredytami dla firm sytuacja nie przedstawia się jednak tak różowo, jak to jest w przypadku gotówkowych. Pomimo że kredyty dla firmy są dość szeroko reklamowane, to ich dostępność jest ograniczona z powodu licznych formalności, którymi są obciążone oraz sporych wymogów dokumentacyjnych. Banki nadal nie postrzegają dobrze przedsiębiorców, jako wiarygodnych płatników. Takie podejście banków do przedsiębiorców wynika bezpośrednio z tego, że nadal przedsiębiorcy są uważani za grupę podwyższonego ryzyka, jeżeli chodzi o spłacalność zobowiązań.

Dziękuję za zakup tekstu. Proszę o jego ocenę, za co z góry dziękuję (oczywiście te kilka słów nie zostało wliczone w jego koszt).
Pozdrawiam Adam.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*