Optyka myśliwska – oświetlenie laserowe dla profesjonalistów

Tradycyjne wyprawy myśliwskie i łowieckie mają już niewiele wspólnego z tymi, które odbywały się kilka wieków temu. Największą zauważalną różnicą jest jakość wykorzystywanego przez polujących sprzętu i to nie tylko w zakresie samej broni. Pod względem technologicznym znacznie ewoluowała również optyka myśliwska, wśród której znajdzie się nie tylko lunety, lornetki, dalmierze, ale również specjalistyczne oświetlenie laserowe.

Sprzęt dla dużych chłopców

Oświetlenie tego typu to przede wszystkim klasyczne lasery, które mają zasięg do kilkuset metrów do kilku kilometrów. Prócz naprowadzania laserowego pełnią również funkcję oświetleniową, co znacznie ułatwia polowanie w utrudnionych warunkach na przykład podczas deszczu, gdy odbijające się od kropel wody światło może zaburzać pracę samej lunety. Koszt takiej swoistej zabawki nie jest należy do najmniejszych, dlatego najczęściej inwestują w niego doświadczeni myśliwi, ale również pracownicy służb mundurowych, celnicy i oczywiście leśnicy.

Podstawowe wyposażenie

Ponieważ oświetlenie laserowe jest wyposażeniem wzbogacającym podstawowy sprzęt do polowania, może być montowane razem ze standardowymi lunetami do praktycznie wszystkich typów broni. Zaawansowana optyka myśliwska jaką są lasery pozwala na lepsze skupienie lunety na celu, a dzięki czemu o wiele pewniejsze strzały, które bardzo rzadko chybiają. Przydaje się to głównie podczas polowania w półotwartych terenach, gdzie zasięg lunety oraz naprowadzającego lasera może wynieść – w zależności od modelu – nawet do kilkunastu kilometrów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*